182392:بازديد کننده شماره  
smc-europe
« هشدار قانونی « صفحه اصلی « تماس با ما « در باره ما
   هزینه (قیمت )کاشت موی طبیعی - دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو  

 

هزینه (قیمت) کاشت موی طبیعی

  هزینه عمل به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا آیا پزشک معالج متخصص پوست و مو است یا پزشک عمومی؟ تجربه و سابقه کاری و ذوق هنری ایشان چقدر است؟ تعداد گرفت های کاشته شده و تراکم کاشت چه میزان است؟ آیا گارانتی خدمات انجام شده بیش از 90-95% است؟ .

  تذکر مهم :

  با توجه به این که تعداد متخصصین پوست و مو که در زمینه کاشت مو فعال هستند بسیار محدود است ، افراد غیر متخصص وارد این حیطه شده اند و نظارت کافی بر روی آنان وجود ندارد. بنابراین مردم خودشان باید هوشیار باشند و حتما قبل از کاشت مو نکات زیر را مطالعه کرده و مسائل مطرح شده را جدی بگیرند تا بعدا دچار مشکل نشوند زیرا اولا بانک موی هر فرد محدود بوده و در صورت تخریب قابل جایگزینی و قابل استفاده نیست، دوما نتایج ناقص و غیر طبیعی قابل اصلاح نبوده و تا پایان عمر بیمار و خانواده شان را آزار خواهد داد. بنابراین تنها هزینه را ملاک انتخاب خود قرار ندهند.

  توصیه های کلیدی برای متقاضیان کاشت مو

  1- قبل از کاشت مو حتما چند نفر را که کاشت موی موفق داشته اند از نزدیک ببینید و با دید باز و واقع بینانه درمورد انجام دادن یا ندادن عمل تصمیم بگیرید. در طاسی های وسیع هدف از کاشت مو پرکردن و پوشاندن منطقه طاسی است نه پرپشتی مادرزادی که فقط با گذاشتن کلاه گیس حاصل می شود. متاسفانه افرادی که در مراکز غیرمعتبر برایشان بزرگ نمایی شده و دروغ زیاد شنیده اند انتظارات غیر واقعی پیدا می کنند.

  2- به تابلوی پزشک دقت کنید. خبره ترین پزشکان برای کاشت مو متخصصین پوست و مو با سابقه چندین ساله در زمینه کاشت مو هستند. اسامی این گروه را می توانید در سایت انجمن متخصصین پوست ایران ( Iransocderm.com ) مشاهده کنید. بدون شک متخصصان پوست و مو از دقت و ظرافت خاصی در کار خود برخوردارند که نظیر آن را کمتر می توان در رشته های جراحی پیدا کرد. افرادی که ادعا می کنند متخصص کاشت مو از اروپا یا کانادا هستند در خوشبینانه ترین حالت فقط چند روزدر یک کنگره طرز کار متخصصان بر روی بیماران را مشاهده کرده اند و گواهینامه شرکت در کنگره گرفته اند و حالا بر سر مردم آزمون و خطا می کنند تا کسب تجربه کنند. تخصصی به نام کاشت مو در ایران و دنیا وجود ندارد.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-قبل ازکاشت مو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو- بعد ازکاشت مو

  قبل و بعد از کاشت مو

  3- در مشاوره با پزشکان متخصص پوست چند نمونه از عکس های بیماران خودشان (عکس های اینترنتی کمکی به تصمیم گیری شما نمی کند) را از زوایای مختلف ببینید و به توضیحات پزشک خود در مورد روش عمل و نتیجه مورد نظردقت کنید. نگرانی و دلشوره در باره کاری که قرار است چهره تان را متحول کند کاملا برای پزشکان قابل درک است بنابراین سعی کنید موارد نگران کننده را به صراحت با پزشک خود درمیان بگذارید. در نهایت توکل به خدا کرده و به پزشک متخصص اعتماد کنید .

  4-متاسفانه در برخی از مراکز دیده می شود که پزشک متخصص فقط مشاوره اولیه را انجام می دهد ولی بیمار به گروه دیگری برای عمل سپرده می شود. به اعتقاد من بهترین و مطمئن ترین گارانتی آن است که عمل توسط شخص متخصص انجام شود و ایشان حضور مستمر در اتاق عمل داشته باشد و تنها بخش های فرعی به دستیاران سپرده شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-قبل ازکاشت مو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو- بعد ازکاشت مو

  قبل و بعد از کاشت مو

  5-در طاسی های کوچک تراکم موهای کاشته شده در حد طبیعی است ولی در طاسی های وسیع با کاشت مو نمی توان تراکم موی سنین نوجوانی را دوباره ایجاد کرد. معمولا در طاسی های وسیع که فرد یک تار مو روی سر ندارد! پرپشتی موها پس از کاشت مو 25 تا 50 درصد موهای طبیعی است که البته تجربه دکتر مکرمی نشان می دهد بیماران از پرشدن کل سر با این میزان تراکم بسیارراضی و خوشحال می شوند زیرا چهره بیمار واقعا تغییر می کند.

  6- توصیه من به عنوان متخصص پوست و مو این است که متقاضیان کاشت مو به مراکزی مراجعه کنند که هر دو روش کاشت مو را انجام می دهند. به این ترتیب اگردر آزمون اولیه مشخص شود که بیمار کاندید مناسبی برای FIT است ادامه دادن عمل اشکالی ندارد ولی اگرمشخص شود بیمار کاندید مناسبی برای FIT نیست ادامه دادن عمل تنها فولیکول های ارزشمند را تخریب می کند. در این موارد می توان از روش جراحی FUT یا ترکیبی ازدو روش استفاده کرد .

   تست روش غیر جراحی (FIT)-کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  تست روش غیر جراحی (FIT Test)

  7- انجام دادن روش غیر جراحی FIT با دست یا میکروموتور یا اتوماتیک (SAFER) تاثیری در کیفیت عمل ندارد. در همه این حالت ها از پانچ های ظریف 1 میلیمتری برای بیرون آوردن گرفت ها از پشت سر استفاده می شود. دستگاه SAFER که هم زمان با وارد کردن پانچ در پوست سر از مکش یا ساکشن استفاده می کند از لحاظ سرعت عمل ، تعداد موهای کاشته شده، تراکم موهای کاشته شده ، میزان درد یا خونریزی و تورم بعد از عمل نسبت به روش های رایج چیز اضافه ای ندارد. دستگاهSAFER اتوماتیک نیست. چون برداشت گرافت‌ها به صورت تک تک توسط هندپیس دستگاه ولی توسط پزشک یا تکنسین انجام می‌شود.نکته دیگر این که این دستگاه ارتباطی با کاشت مو توسط روبات ندارد که در حال تحقیق و مطالعه است و به کار گیری آن منوط به زمان و هزینه بالایی است. در صورت استفاده از دستگاه سیفراحتمال انتقال بیماری‌ها به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت‌های دستگاه بخصوص تیوبهای انتقال دهنده گرافت ها وجود دارد.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  دستگاه Safer

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  Micromotor

  8-برای اینکه نمای جلوی سر بعد از کاشت مو غیرطبیعی نشود و چهره فرد اخم آلود به نظر نرسد لازم است خط موی جلوی سر از میزان مشخصی پایین تر آورده نشود . بیماران در این مورد از تجربه پزشک استفاده کنند و هم فکری کنند و بی دلیل اصرار به پایین آوردن زیاده از حد خط رویش مو نداشته باشند.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-قبل ازکاشت مو

  طراحی خط رویش مو- خط مو ی طبیعی متناسب با سن و ترکیب صورت طراحی می شود.خط مو باید دندانه دار و ناصاف باشد.

  9-نتیجه عمل کاشت مو در افراد مختلف یکسان نیست . نتیجه عمل شما می تواند بهتر یا بدتر از دوستان تان باشد. نکته کلیدی میزان بانک موی شماست. مثلا در افرادی که انعطاف پذیری پوست پشت سرشان خیلی زیاد است می توان نواری به عرض 1.5 تا 2 سانتی متر برداشت درحالی که اگر پوست سرسفت باشد عرض نوار حداکثر 1 سانتی متر خواهد بود .

    انعطاف پذیری پوست سر-کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  هر چه انعطاف پذیری پوست سربیشتر باشد نوار پهن تری می توان برداشت

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-قبل ازکاشت مو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو- بعد ازکاشت مو

  قبل و بعد از کاشت مو

  10-کاشت مو محدودیت سنی نداشته و در سن بالا و با موهای سفید نیز قابل انجام است. افراد 30 تا50 ساله بهترین کاندید کاشت مو هستند ولی افراد مسن سالم هم کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند زیرا موهای سفید کاشته شده بسیار طبیعی دیده شده و کسی متوجه کاشت موی افراد مسن نمی شود. ضمنا این گروه می توانند موهای کاشته شده را نیز مانند موهای طبیعی رنگ کنند.

  11-کاشت مو مختص آقایان نیست و برای خانم ها نیز انجام می شود مثلا خانم هایی که موهای خود را سفت می بندند و دچار طاسی سر می شوند یا خانم هایی که به طور مادرزادی پیشانی خیلی بلندی دارند می توانند با کاشت مو این مشکل را برطرف کنند .البته میزان موفقیت کاشت مو در خانم ها ضعیف تر از آقایان است.

  12- تجربه متخصصین پوست و مو نشان می دهد که در 2 جلسه کاشت مو طی 2 روزمتوالی (روش ترکیبی) جمعا 2500 تا4000 گرفت (5000-10000 تار مو) کاشته می شود . علت تفاوت تعداد گرفت ها میزان انعطاف پذیری پوست ناحیه اهدا کننده در پشت سر و تراکم موهای آن منطقه است.تجربه دکتر مکرمی نشان می دهد که برداشت 2500-3000 گرفت (7000-8000 تار مو) از پشت سر کاملا بدون عارضه است و می تواند 80-100 % طاسی های وسیع را به خوبی پر کند.برداشت 3000 تا 4000 گرفت از پشت سر تنها در افراد خاص که انعطاف پذیری پوست سرشان خیلی زیاد است و یا رد عمل در پشت سر برایشان مهم نیست انجام می شود.توجه فرمایید در مواردی که بانک موی پشت سر کافی باشد می توان 9 ماه بعد با تکرار عمل تعداد موها را به 12000-16000تار مو افزایش داد. کاشت 15000یا16000 تار مو در یک مرحله واقعیت نداشته وصرفا تبلیغات تجاری گمراه کننده ، دروغ و فریب کاری است.

   بانک موی بیمار سمت چپ ضعیف است زیرا مو ها بسیار نازک و فاصله دار هستند ولی بانک موی بیمار سمت راست بسیار پر است-کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  بانک موی بیمار سمت چپ ضعیف است زیرا مو ها نازک و فاصله دار هستند ولی بانک موی بیمار سمت راست قوی است

  13- کاشت موی طبیعی عمل بزرگ و طولانی است. لازم است هزار نکته باریک تر از مو توسط پزشک متخصص دلسوز و دستیاران کارآزموده و متعد رعایت شود تا نتیجه کار زیبا و طبیعی باشد.با کمال افتخار نوید خوش به بیماران عزیز داده می شود که میزان موفقیت پیوند موی طبیعی در کلینیک دکتر مکرمی بسیار بالاست (90 تا 95 درصد ) و برای خدمات انجام شده ضمانت نامه کتبی ارائه می شود.

  14-با توجه به این که نتیجه نهایی کاشت مو پس از یک بازه زمانی نسبتا طولانی (معمولا 8 تا 9 ماه ) مشخص می شود ، قطعا افراد در این دوره به حمایت روحی روانی پزشک خود نیاز دارند و لازم است ماهانه توسط پزشک متخصص ویزیت شوند (ویزیت های بعد از عمل رایگان است ) که موجب آسودگی خاطر و قدردانی آنان می شود . پیگیری منظم بیماران تا حصول نتیجه مطلوب بهترین گارانتی برای خدمات پزشکی ارائه شده در یک مرکز شناخته شده و معتبر است . تشکیل پرونده پزشکی شامل مشخصات فرد ی، هزینه پرداخت شده ، عکس های نواحی طاس و ثبت تعداد گرفت های کاشته شده نیز بسیار دلگرم کننده و لازم و ضروری است.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-قبل ازکاشت مو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو- بعد ازکاشت مو

  قبل و بعد از کاشت مو

  15- Platelet Rich Plasma ) PRP ) پلاسمایی است که از خون خود فرد تهیه می شود ولی غلظت پلاکت های آن 4-8 برابر بیشتر از خون است. مثلا اگر غلظت پلاکت های فردی 200.000 عدد در هر میکرولیتر باشد غلظت پلاکت ها در PRP آن فرد 1000.000 در هر میکرولیتر خواهد بود. انجمن متخصصین پوست ایران در وب سایت رسمی (www.iransocderm.com) اعلام کرده است که PRP صرفا با تشخیص متخصصان پوست و مو و در کنار سایر روش های درمانی به عنوان درمان کمکی موثر است.

  16- به ندرت از نواحی پرموی بدن مانند جلوی سینه یا ریش یا کمر یا ساق پا با تکنیک FIT مو برداشته و در ناحیه طاسی سر کاشته می شود. چون خصوصیات موهای بدن از قبیل ضخامت مو ها و میزان رشد آنها متفاوت از موهای سر است، نتایج این پیوند از نظر زیبائی چندان رضایت بخش نیست و اغلب متخصصین پوست و مو تمایلی به انجام آن ندارند.

  17-تحقیقات بر روی سلول های بنیادی Stem cells و سلول درمانی یا کشت مو همچنان ادامه دارد ولی هنوز به نتیجه عملی در انسان نرسیده است. این امید وجود دارد که در آینده با شناسایی ژن های مسول طاسی قبل ازسن بلوغ و حذف یا اصلاح آنها با ژن درمانی مشکل طاسی به طور کامل برطرف شود . در این صورت اصلا نیازی به کاشت مو نخواهد بود.

content
درباره ما »
مقالات دکتر تورج مکرمی »
علل ريزش مو »
درمان طبي ريزش مو »
سلولهای بنیادی در کشت مو »
توصیه های قبل از کاشت مو »
توصیه های بعد از کاشت مو »
کاشت موی طبیعی »
کاشت مو به روش ترکیبی»
کاشت مو به روش FUT »
کاشت مو به روش FIT »
کاشت ریش وسبیل »
کاشت مو در خانمها »
هزینه کاشت مو »
کتاب کاشت مو »
تصاوير بيماران کاشت مو »
سئوالات متداول »
لیزر درمانی »
فیلم کاشت موی طبیعی »
بیماریهای پوست ومو »
ليپوساكشن »
سايتهاي مرتبط »
تماس با ما »
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی می باشد