smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
    کاشت ریش وسبیل ، کاشت موی صورت ، قیمت کاشت ریش وسبیل ، هزینه کاشت ریش وسبیل ، عوارض کاشت ریش وسبیل ، تعداد جلسات کاشت ریش وسبیل ، دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو  

 

کاشت ریش و سبیل و قیمت

  رشد موهای صورت توسط آندروژن ها یا هورمون های جنسی مردانه کنترل می شود. مهم ترین هورمون جنسی در بدن مردان تستوسترون است که از بیضه ها ترشح می شود. تستوسترون بدن در کودکی اندک است و موها ی صورت نازک و کرک مانند هستند. در دوران بلوغ دراثر افزایش ترشح تستوسترون از بیضه ها ، موهای صورت، زیر بغل ، ناحیه شرمگاهی ، جلوی سینه و کتف ها زبر و تیره می شوند. ضخیم شدن موها تدریجی بوده و طی چند سال اتفاق می افتد مثلا رشد ریش و سبیل در نوجوانی ازپشت لب و چانه شروع می شود و تا 25 سالگی ادامه می یابد.

  بلوغ مرحله‌ای از رشد انسان است که باعث گذار از کودکی و رسیدن به بزرگسالی می‌شود. فردی که دوران بلوغ را پشت سر گذاشته باشد بالغ نامیده می‌شود و از نظر جنسی، توانایی تولید مثل را دارد. بلوغ جسمانی در دوران نوجوانی اتفاق می‌افتد. ده تا شانزده سالگی زمان بروز بلوغ جسمانی در پسران است.

  در دوران بلوغ غده هیپوفیز واقع در قاعده مغز شروع به ترشح هورمون‌هایی می‌کند که بیضه ها را برای تولید هورمون جنسی مردانه یعنی تستوسترون تحریک می‌کنند. تستوسترون باعث ایجادصفات ثانویه جنسی می شود.

  نشانه‌های بلوغ یا صفات ثانویه جنسی در پسران عبارتند از:

  • رویش موی صورت (ریش و سبیل)

  • رویس موی زهار در پائین شکم و اطراف اندامهای جنسی

  • رویش مو در زیر بغل و تنه

  • رشد حنجره وکلفت شدن یا مردانه شدن صدا

  • رشد بدنی و تغییرات جسمانی

  • رشد بیضه و افزایش تولید اسپرم

  • رشد آلت تناسلی

  • افزایش قد

  • افزایش وزن

  • تمایل به جنس مخالف

  • افزایش ترشح غدد چربی پوستی و بوی بدن

  به ندرت نوجوانان ریش و سبیل در نمی آورند یعنی موهای کرکی صورت شان به موهای ضخیم تبدیل نمی شود. این مشکل علل مختلفی دارد ولی شایع ترین علت آن ارث می باشد. غالبا نوجوانان فاقد ریش مشکل جسمی خاصی نداشته و سایر نشانه های بلوغ را دارند. در حقیقت نداشتن ریش و سبیل نقص وراثتی یا مادرزادی محسوب می شود و چند نفرازاعضای مذکر خانواده را مبتلا می کند. ممکن است کل صورت یا بخش هایی از آن کاملا فاقد مو باشد. تنها درمان این مشکل کاشت موی طبیعی است.

  یکی از علل درنیامدن ریش و سبیل بیماری های غدد درون ریز و کمبود هورمون مردانه است. کمبود هورمون مردانه باعث می شود شخص بالغ نشود. این بیماران علاوه بر نداشتن ریش نشانه های دیگری مانند عدم رشد موهای بدن، نازکی صدا ،عدم رشد بدنی ،آلت تناسلی کوچک و بیضه های کوچک دارند. درمان این بیماری استفاده از هورمون تستوسترون زیر نظر متخصص پوست و متخصص غدد می باشد.

  تستوسترون در داخل سلول ها توسط آنزیم 5 -آلفا-ردوکتاز به هورمون قوی تری به نام DHTتبدیل می شود. پسرهایی که به طور مادرزادی فاقد آنزیم ردوکتازهستند با این که هورمون مردانه کافی در خون دار ند و هیکل شان مردانه است وحتی موی زیر بغل و عانه دارند ولی ریش و سبیل در نمی آورند. بنابراین علاوه بر آندروژن ها وجود آنزیم هم بسیار مهم است.

  آندروژن ها پس از عبور ازغشای سلول ،رسپتورها یا گیرنده های داخل سلولی را فعال کرده و نهایتا به مولکول DNA در هسته سلول متصل می شود. در سندرم عدم حساسیت به آندروژن ،گیرنده آندروژنی در بدن وجود ندارد درنتیجه این پسرها کلا کم مو هستند و علاوه بر ریش و سبیل در سینه و زیر بغل هم مو ندارند. این افراد دچار طاسی سر نمی شوند.

  در برخی از سندرم های نادر مانند هیپوتریکوزمادرزادی فولیکول مو در صورت وجود ندارد بنابراین درمان این افراد با هورمون مردانه یا ماینوکسیدیل فایده ای ندارد و تنها راه علاج کاشت موی طبیعی است.

  به طور کلی اگر نوجوانی تا 17 یا 18 سالگی ریش در نیاورد باید برای معاینه و برسی غدد به متخصص پوست و مو مراجعه کند. معمولا انجام آزمایشات هورمونی هم ضروری است. پس از تعیین علت کم مویی درمان مناسب انجام می شود. مثلا استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل در مواردی که موهای نازک و کرکی بر روی صورت دیده می شود می تواند تا حدودی باعث تحریک رشد موها و ضخیم تر شدن آنها شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از کاشت ریش

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از کاشت ریش

  بدون شک جوانی که ریش ندارد احساس مردانگی نمی کند و اعتماد به نفس ندارد. ضمنا چون کم سن و سال تر به نظر می رسد اطرافیان او را به عنوان یک مرد کامل قبول ندارند. این مساله در روابط اجتماعی و به ویژه درمرحله انتخاب همسر مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می کند.

  روش های کاشت ریش و سبیل

  درمان اصلی کم مویی صورت کاشت موی طبیعی است. کاشت مو در صورت با روش های FUT و FITانجام می شود. مراحل برداشت و کاشت مو در صورت شبیه کاشت موی سر است البته کاشت ریش به دقت و حوصله بیشتری نیاز دارد و حتی بیشتر از کاشت موی سر طول می کشد. غالبا از موهای پشت سر برای برداشت استفاده می شود. در روش FUT نوار باریکی از پوست پشت سر برداشته می شود و پس از استخراج گرافت ها، فولیکول های مو یک به یک در پوست صورت کاشته می شود. در روشFIT از همان ابتدا با وسیله ظریفی بنام پانچ موها تک تک از پشت سر خارج می شود و تک تک کاشته می شود. کاشت ریش و سبیل با کمک بیحسی موضعی انجام می شود و معمولا 4-6 ساعت طول می کشد.

  در کاشت ریش و سبیل گرافت های یک تار مویی (یا دوتار مویی ظریف ) در پوست صورت کاشته می شود و از گرافت های 3 یا 4 تارمویی استفاده نمی شود تا نتیجه عمل طبیعی شود. معمولا بیمارانی که صورت شان کاملا بدون مو است 3000 گرافت لازم دارند تا پوشش طبیعی مناسبی در کل صورت ایجاد شود. این تعداد مو طی 3 جلسه کاشته می شود. مثلا در جلسه اول سبیل و چانه کاشته می شود( ریش پروفسوری )، در مرحله دوم خط ریش در دو طرف صورت اضافه می شود و در مرحله سوم نواحی خالی در دو طرف صورت پر می شود.

  لازم به یادآوری است که موهای کاشته شده پس از 2-3هفته به طور موقت می ریزد و رشد مجدد موها از ماه سوم شروع می شود و به تدریج ظرف 9 ماه کامل می شود.

  از آنجا که ضخامت موهای کاشته شده در صورت و زاویه رویش آنها صد درصد با موهای طبیعی مطابقت نمی کند بهتر است موهای صورت کوتاه نگه داشته شوند. تجربه دکتر مکرمی نشان می دهد که اغلب بیماران تنها با پدیدار شدن نقاط سیاه در صورت که همان موهای ریش و سبیل هستند و باعث زبری پوست می شوند احساس رضایت می کنند و به دنبال تراکم یا پرپشتی خیلی زیاد نیستند.

  کاشت ریش و سبیل عارضه خاصی ندارد. ممکن است چند هفته جوش صورت ایجاد شود که با آنتی بیوتیک بهبود می یابد.

  نکته بسیار مهم آن است که کاشت ریش و سبیل فقط و فقط توسط متخصص پوست و مو با سابقه کاری زیاد انجام شود. چون ناحیه صورت در دید مستقیم قرار دارد و کیفیت عمل بسیار مهم است .

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از کاشت ریش

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از کاشت ریش

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد