smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
   ليپوساكشن تامی سنت با بيحسی موضعی -ساکشن ساده – لیپوماتیک – لیزرلیپولیز  دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو   

 

رفع چاقی موضعی با ليپوساكشن

(ساکشن ساده – لیپوماتیک – لیزرلیپولیز و ....)

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  سوالات و پاسخ هایی که در این صفحه ملاحظه می کنید در مورد کلیه دستگاه های لیپوساکشن (ساکشن ساده، لیپوماتیک، لیزرلیپولیز، واترجت) صدق می کند. البته ویژگی خاص هر دستگاه به طور اختصاصی در سوال مربوطه ذکر شده است.

  1- آيا رژيم غذايي و ورزش در رفع چاقی شکم، پهلو یا ران موثر است؟ چه موقع می توان ساکشن کرد؟

  توصيه مي شود افرادی که چاقی شکم یا ران دارند با رعايت رژيم غذايي متعادل و انجام دادن منظم فعاليت هاي بدني چربي سوز، بدن خود را تا حد ممكن لاغر کنند و چند ماه وزن ثابتی داشته باشند، سپس براي خارج كردن چربي هاي مقاوم به ورزش و رژيم از ليپوساكشن كمك بگيرند.

  2- مناسب ترين افراد براي ليپوساكشن چه كساني هستند؟

  مناسب ترين افراد براي ليپوساكشن افراد جوان 20 تا 40 ساله هستند كه خیلی چاق نیستند و در یک ناحیه از بدن مانند شکم یا ران ها چاقي موضعي دارند. مانند تمام اعمال جراحي، فرد بايد از سلامت كامل برخوردار باشد (بیماری قلبی، فشار خون بالا، دیابت و سایر بیماری های مهم نداشته باشد) و توقعات منطقي و قابل دستيابي داشته باشد.

  3- بهترين مناطق بدن براي ليپوساكشن كدام است؟

  بهترين مناطق بدن براي ليپوساكشن عبارتند از: شكم، پهلوها و ران ها. البته سایر نواحی چاق مانند باسن، پشت، سینه، بازو، ساق پا و غبغب نیز قابل ساکشن است.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  هر ناحیه از بدن که تجمع چربی داشته باشد قابل ساکشن است

  4- آیا می توان در یک جلسه، دو یا سه ناحیه از بدن را ساکشن کرد؟

  در تخلیه چربی از بدن محدودیت وجود دارد و طبق یک اصل نمی توان بیش از 5 لیتر چربی در يك جلسه از بدن خارج کرد (به خاطر خطر مسمومیت با ماده بیحسی و یا طولانی شدن دوره نقاهت بعد از عمل). به همین جهت معمولا در یک جلسه فقط يك ناحيه از بدن ساكشن مي شود. اگر شخصی دوست داشته باشد بعد از شکم، یک ناحیه دیگر مثلا ران ها را ساکشن کند باید بین دو تا عمل چند ماه فاصله باشد.

  5- نحوه انجام ليپوساكشن چگونه است؟

  لیپوساکشن تحت بیحسی موضعی انجام می شود. مراحل کار به این صورت است كه ابتدا درحالت ایستاده محدوده چاقی علامت گذاري مي شود. سپس در حالت خوابیده ناحیه مورد نظر با بتادین ضد عفونی می شود و چند لیتر سرم نمکی حاوی ماده بیحسی و ماده منقبض کننده عروق توسط پمپ مخصوص به زیر پوست تزریق می شود.

  بعد از ایجاد بیحسی کامل، برش‌هاي كوچكي به طول نیم سانتی متر در چند نقطه از پوست ايجاد شده و لوله تخلیه كه از يك سمت به دستگاه ساکشن متصل است از اين برش‌ها وارد لايه ضخیم چربي در زير پوست مي‌ شود و پزشک با حرکت دادن لوله به صورت رفت و برگشتی چربی ها را بیرون می کشد و به مخزن دستگاه منتقل می کند. در پایان پانسمان انجام می شود. معمولا بعد از ساکشن بیمار مرخص می شود و لازم نیست بستري شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  لوله تخلیه با دست راست کنترل و هدایت می شود، محلول چربی در مخزن دستگاه جمع می شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  نتیجه فوق العاده خوب ساکشن شکم، پهلوها و سطح داخلی ران ها

  6- مدت انجام ليپوساكشن چقدر است؟

  زمان عمل بسته به ميزان چربي ساكشن شده از 2 تا 3 ساعت متغير است.

  7- آيا افراد بعد از ليپوساكشن خیلی درد خواهند داشت؟

  خیر. درد یا احساس کوفتگی ناحیه ساکشن شده با مسكن‌هاي ساده (قرص استامينوفن) برطرف می شود.

  8- آيا ممكن است بعد از ليپوساكشن پوست شکم شل و آويزان باقي بماند؟

  پوست سالم خاصیت ارتجاعی دارد و ظرف یکی دو هفته بعد از ساکشن جمع شده و به حالت نرمال برمی گردد (مانند شکم زن حامله که بعد از زایمان جمع می شود). البته پوشیدن گن های مخصوص به فرم گرفتن زودتر شکم خیلی کمک می کند. در مورد خانم هایی كه پوست شل و بی کیفیت دارند زمان بیشتری طول می کشد تا پوست جمع شود و فرم بدن قابل قبول شود. اگر پوست خیلی ترک داشته باشد و خیلی شل باشد، ناگزیر جراحی نیز هم زمان با ساکشن انجام می شود. در روش جراحی (تامی تاک) تحت بیهوشی عمومی، پوست اضافي و چربي هاي زايد را برداشته و استحكام ماهیچه های شكم را افزايش مي دهند.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  بعد از ساکشن تا چند ماه گن فشاری پوشیده می شود

  9- آیا ممکن است بعد از لیپوساکشن سطح پوست ناهموار شود؟

  در عمل لیپوساکشن از لوله های تخلیه باریک به قطر 3 یا 4 میلیمتر استفاده می شود تا رد آن در سطح پوست باقی نماند. بعلاوه ناحیه مورد نظر از چند زاویه ساکشن می شود تا سطح پوست ناصاف نشود. ضمنا دقت می شود که چربی های عمقی به طور کامل خارج شود ولی یک لایه نازک از چربی سطحی در زیر پوست باقی بماند تا پستی و بلندی ایجاد نشود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  برای ساکشن چربی از لوله تخلیه باریک استفاده می شود

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  ناحیه چاق از چند زاویه ساکشن می شود تا پوست ناهموار نشود

  10- آيا نتايج ليپوساكشن دايمي است و برگشت ندارد؟

  نتايج ليپوساكشن طولاني مدت است و محل ساكشن شده نسبت به چاقي مجدد مقاوم است. البته اگر افراد بعد از ليپوساكشن مجددا اضافه وزن پيدا كنند، چربی بطور متناسب در كل بدن توزيع خواهد شد. بنابراین تاکید مي شود بيماران بعد از ساکشن كنترل وزن داشته باشند و پر خوري و كم تحركي نكنند.

  11- بعد از ليپوساكشن چقدر طول مي‌كشد تا شکم كوچك شود؟

  در روزهای اول به خاطر تورم ، سایزشکم کم نمی شود. معمولا دو هفته تا یک ماه طول می کشد تا ورم کم شده و سایز کاهش یابد. البته کاهش سايز لباس تا 6 ماه بعد از ساکشن ادامه خواهد داشت. كساني كه تدارك مراسم خاصي را دارند بهتر است حداقل یک ماه جلوتر ساكشن كرده باشند.

  12- چند روز استراحت بعد از ليپوساكشن لازم است؟

  بعد از عمل 3-7 روز استراحت ضروری است. خانم هاي خانه دار و کسانی که شغل آزاد دارند مي توانند فعاليت‌هاي سبك روزمره را از 3 روز بعد از ساكشن شروع كنند. درمورد كارمندان و افرادي كه كارشان به صورت پشت ميز نشيني طولاني است یک هفته مرخصي از محل کار توصیه می شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  برآمدگی سطح خارجی ران به خوبی با ساکشن اصلاح شده است

  13- با ليپوساكشن چقدر از وزن كم مي‌شود؟

  ساکشن برای کاهش وزن انجام نمی شود، البته بسته به ميزان چربي ساكشن شده اندکی از وزن كم خواهد شد ولی این میزان زیاد نیست. یکی از اثرات جالب لیپوساکشن بي اشتهايي است که طبعا به كاهش وزن بیمار كمك می کند.

  14- آیا می توان شکم شما را به نحوی ساکشن کرد که شبیه شکم فلان مدل مد یا هنرپیشه شود؟

  پاسخ منفی است، زیرا بخشی از برآمدگی شکم مربوط به ماهیچه های شکم و چربی های داخل شکم است. ضمنا ضخامت چربی زیر پوست در افراد مختلف متفاوت است. بنایراین نتیجه ساکشن درهمه یکسان نیست.

  15- نقش دستگاه ‌های جدید مثل لیپوماتیک (ارتعاشی)، اولتراسونيك، ليزر لیپولیز (حرارتی) و واترجت (با فشار آب) در عمل لیپوساكشن چیست؟

  دستگاه های جدید به پزشکان کمک می کنند تخلیه چربی ها آسان تر و سریع تر انجام شود. تکنولوژی دستگاه ها متفاوت است و ادعاي ورم كمتر، درد كمتر، كبودي كمتر، جمع شدن سریع تر پوست، نداشتن آمبولی چربی و... نیز در تمام دستگاه هاي ليپوساكشن وجود دارد. اما هر یک از دستگاه ها معایب و مزایا دارد و متخصصین پوست بر اساس تجربه یک یا گاهی دو دستگاه را انتخاب می کنند. مثلا بعضی از متخصصین لیپوساکشن ساده را ترجیح می دهند، بعضی ها از لیپوماتیک استفاده می کنند و بعضی دیگر با لیزر لیپولیز یا اولتراسوند راحت تر هستند. درمجموع کیفیت ساکشن علاوه بر نوع دستگاه به تجربه، مهارت و دقت فرد انجام دهنده بستگی دارد.

  16- معایب و مزایای لیزر لیپولیز چیست؟

  در این روش سلول های چربی با نور لیزر ذوب شده و چربی های آب شده براحتی ساکشن می شود. اگر انرژی دستگاه بالا باشد خطر سوختن پوست وجود دارد.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  لیزر لیپولیز

  17- ویژگی لیپوماتیک چیست؟

  در این روش لوله تخلیه ارتعاش یا لرزش دارد و همین امر به شکستن سلول های چربی و ساکشن آنها کمک می کند.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  ارتعاش لوله تخلیه در روش لیپوماتیک

  18- کدام تخصص های پزشکی لیپوساکشن انجام می دهند؟

  این عمل توسط متخصصین پوست و جراحان انجام می شود. متخصصین پوست بنیانگذار ساکشن با بیحسی موضعی هستند. وقتی ساکشن با بیحسی موضعی انجام می شود اولا بیمار در ریسک بیهوشی عمومی قرار نمی گیرد، دوما چون بیدار است می تواند در طول عمل تغییر وضعیت دهد مثلا به پهلوی چپ یا راست برگردد و دسترسی پزشک به نقاط خاص را تسهیل کند. حتی در پایان عمل از بیمار خواسته می شود که در وضعیت نشسته یا ایستاده قرار گیرد تا آخرین اصلاحات انجام شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  لیپوساکشن در اصلاح بزرگی سینه آقایان موثر است

  19- آیا روش هایی مانند کرایولیپولیز، کاویتیشن، RF و ... جایگزین لیپوساکشن شده است؟

  پاسخ منفی است. زیرا روش های مذکور نیاز به جلسات متعدد دارند و در نهایت کاهش محسوسی در چربی ها بوجود نمی آید. هنوز لیپوساکشن موثرترین گزینه برای رفع چاقی موضعی است.

  20- آيا ليپوساكشن عارضه خطرناكي مانند آمبولي چربي دارد؟ آیا ممکن است به اعضای داخل شکم آسیب وارد شود؟

  در عمل ليپوساكشن به دلیل تزريق چند لیتر سرم نمکی حاوی لیدوکایین و آدرنالین، عروق پوست بسته می شود و چربي نمي تواند وارد جريان خون شود، بنابراین احتمال آمبولی بسیار اندک است (ولی صفر نیست). ضمنا به دلیل تيز نبودن سر لوله تخلیه به اعضای داخل شکم و عروق و اعصاب آسيبی وارد نمی شود. خوشبختانه از ميان هزاران بيماري كه با بي‌حسي موضعي ساکشن شده اند حتي يك مورد مرگ و مير گزارش نشده و عوارض ايجاد شده نيز بسيار جزئي و قابل درمان بوده است.

  قبل و بعد

 

 

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد